O NÁS

Občanská plovárna je unikátním místem s jedinečnou atmosférou v centru Prahy na břehu Vltavy. Jde o nejstarší dochované poříční lázně
v Praze s bohatou historií a tradicí. Výjimečné prostory historického místa v exkluzivní lokalitě prošly během loňského roku rozsáhlou a citlivou rekonstrukcí a Občanská plovárna tak znovu ožívá.

 

Vracíme plovárně lesk a navazujeme na to nejlepší
z historie tohoto výjimečného místa pro odpočinek
a gurmánské zážitky.

 

Restaurace je zaměřena na grilované speciality, které připravujeme na ohni a s vůní dřeva. Důraz klademe především na špičkové a čerstvé suroviny. Ochutnat můžete třeba čerstvého grilovaného pstruha z našich sádek, které máme přímo u restaurace..

 

Díky své okouzlující poloze s výhledem na řeku je nová Občanská plovárna i jedinečným místem pro relaxaci a odpočinek na venkovních terasách.

 

Těšíme se na Vás!

_DSF0328.jpg
_DSF0893.jpg
3.png

HISTORIE

Občanská plovárna je památkově chráněná budova ve stylu klasicismu na vltavském nábřeží mezi Malou Stranou a Čechovým mostem. Na místě plovárny byla původně zahrada, využívaná v 17. a 18. století jezuitským řádem. V roce 1809 zde vznikla Vojenská plovárna, pravděpodobně nejstarší podobné zařízení v celém Rakousko-Uhersku. Původně sloužila všem občanům společně, ale kvůli sporům si pak Pražané v těsném sousedství postavili v roce 1840 Občanskou plovárnu, která se stala prvními pražskými říčními lázněmi.

 

Během následujících let se plovárna stala místem pro společenská setkávání. Byly přistavěny šatny, restaurace, konaly se zde koncerty a další akce. Na místě vznikla i plavecká škola a pořádaly se zde plavecké a veslařské soutěže. Jako malý chlapec se sem chodil koupat i Franz Kafka se svým otcem, kteří bydleli nedaleko odsud.

 

V Plovárně chceme navázat na to nejlepší z historie tohoto výjimečného místa.